Kantar aptauja – smēķēt sāk ar cigaretēm

Jaunākajā pētījumu kompānijas “Kantar “ veiktajā aptaujā par  tabaku un nikotīnu saturošo produktu lietošanas paradumiem un attieksmi pret bezdūmu produktiem secināts, ka  tabaku un nikotīnu saturošus produktus regulāri lieto katrs trešais Latvijas iedzīvotājs.  Cigaretes joprojām ir  populārākais un visbiežāk lietotais produkts  –  90% smēķētāju uzsāk smēķēt tieši ar tām. 75% šī produkta lietotāji atzīst, ka smēķē katru vai gandrīz katru dienu.  Bezdūmu produktu kategorijā izplatītākās ir elektroniskās cigaretes – tās lieto 26%, tad seko karsējamā tabaka – 22%. Beztabakas nikotīna spilventiņus lieto 6% respondentu.

Lielākā daļa tabaku un nikotīnu saturošu produktu lietotāji (69%) piekrīt, ka  pieaugušajiem smēķētājiem ir jābūt pieejamam alternatīvu bezdūmu produktu klāstam, kā arī objektīvai informācijai par tiem. Savukārt  48% tabaku un nikotīnu saturošo produktu lietotāju piekrīt tam, ka pieaugušo smēķētāju iedrošināšana pilnībā pāriet uz alternatīviem bezdūmu produktiem varētu būt viens no veidiem, kā samazināt cigarešu dūmu radīto kaitējumu sabiedrībai.

Pētījumā secināts,  ka bezdūmu produktu lietotāju vidū svarīgs kritērijs ir pēc iespējas mazāks kaitīgums ne tikai pašam lietotājam, bet arī sabiedrībai. 38% šo produktu lietotāju norāda, ka galvenais iemesls, kādēļ tie uzsākuši lietot šo produktu grupu – lai pārietu no cigarešu smēķēšanas uz mazāk kaitīgu alternatīvu. 

Aptauja tika veikta 2021.gada pavasarī visā Latvijas teritorijā. Kopumā aptaujā piedalījās 1774 respondenti  vecumā no 18 līdz 60 gadiem.

Atbalstītāji

Ja Tu atbalsti virzību uz bezdūmu sabiedrību,
vai esi atmetis smēķēšanu, pateicoties
mazāk kaitīgām alternatīvām
un Tevi kaitina cigarešu dūmi un smirdoņa…

Pievienojies bezdūmu sabiedrības atbalstītājiem:

Sīkdatnes

Vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu jūsu lietošanas pieredzi. Ja turpināsiet pārlūkošanu, mēs uzskatam, ka jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.

Pievienoties asociācijai