Sabiedrības priekšstati par e-cigarešu radīto kaitējumu neatbilst pierādījumiem

Sabiedrības priekšstati par e-cigarešu radīto kaitējumu neatbilst pierādījumiem – secināts Lielbritānijas pētnieku ikgadējā ziņojumā.

Apvienotās Karalistes Veselības uzlabošanas un veselības atšķirību birojs (agrāk Anglijas Sabiedrības veselības birojs) publicēja piekto ikgadējo ziņojumu “pašreizējā pierādījumu virknē par veipošanas radīto kaitējumu veselībai, ko sniedz vadošie neatkarīgi eksperti tabakas jautājumos.”

Šis jautājums, kuru vadīja Londonas King’s College pētnieki, ir līdz šim visplašākais pārskats par veipošanas radītajiem riskiem veselībai. Pētnieki izmantoja vairāk nekā 400 publicētus pētījumus no visas pasaules, un daudzi no tiem aplūkoja kaitējuma pazīmes vai toksisko vielu līmeni organismā pēc smēķēšanas un e-cigarešu lietošanas.

Ziņojumā ir izdarīti šādi galvenie secinājumi:

  • Īsā un vidējā termiņā e-cigarešu lietošana rada nelielu daļu no smēķēšanas riska.
  • Kā liecina biomarķieri, kas saistīti ar vēža, elpošanas un sirds un asinsvadu slimību risku, salīdzinot ar smēķēšanu, veipošanas radīto kaitīgo vielu iedarbība ir ievērojami zemāka.
  • Lai samazinātu smēķēšanas radīto kaitējumu veselībai, smēķētāji tiek aicināti izmantot smēķēšanas produktus (vai medicīniski licencētus produktus) smēķēšanas pārtraukšanai vai kā alternatīvas – nikotīna ievades ierīces.
  • Sabiedrības priekšstati par absolūto un relatīvo e-cigarešu radīto kaitējumu neatbilst pierādījumiem. Atklājumi liecina, ka šī uztvere ietekmē e-cigarešu lietotāju un smēķētāju turpmāko uzvedību. Ir arī atklāts, ka iejaukšanās var ietekmēt uztveri. Tāpēc izpratne un nepareizas uztveres maiņa ir ļoti svarīga.

Ziņojumā ir saglabāts iepriekšējais apgalvojums, ka veipošana varētu būtu par 95% mazāk kaitīga nekā smēķēšana, taču ierosināts jauns formulējums, lai izteiktu kaitējuma samazināšanas apmēru.

“Mēs apzināmies, ka veipošanas un smēķēšanas relatīvo risku apkopošana plašā dažādu produktu klāstā un uzvedības veidos un novērtēšana, izmantojot vairākus biomarķierus, var būt vienkāršota un nepareizi interpretēta. Pamatojoties uz pārskatītajiem pierādījumiem, mēs uzskatām, ka novērtējums “vismaz par 95% mazāk kaitīgs” joprojām ir precīzs, vismaz īstermiņa un vidēja termiņa periodos. Tomēr tagad varētu būt piemērotāk apkopot mūsu secinājumus, izmantojot jauno paziņojumu, ka veipošana rada tikai nelielu daļu no smēķēšanas riska. Kā mēs esam arī iepriekš norādījuši un atkārtojuši, tas nenozīmē, ka e-cigarešu lietošana ir bez riska, jo īpaši cilvēkiem, kuri nekad nav smēķējuši.”

Atbalstītāji

Ja Tu atbalsti virzību uz bezdūmu sabiedrību,
vai esi atmetis smēķēšanu, pateicoties
mazāk kaitīgām alternatīvām
un Tevi kaitina cigarešu dūmi un smirdoņa…

Pievienojies bezdūmu sabiedrības atbalstītājiem:

Sīkdatnes

Vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu jūsu lietošanas pieredzi. Ja turpināsiet pārlūkošanu, mēs uzskatam, ka jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.

Pievienoties asociācijai